Događanja u 3. a. razredu
„Dunav spaja gradove i države, a valcer spaja dječja srca“: Razredni projekt: "Od izvora do ušća"
Autor: Ružica Sabo, 3. 5. 2016.

Plesali su učenici 1. a razreda u petak 29. travnja 2016. u velikoj Sportskoj dvorani u Borovu naselju. Mjesecima su se učenici pripremali za ovaj dan, svakodnevno istraživali o Dunavu od izvora do ušća, napravili audiovizualnu slikovnicu "Dunav nas povezuje" s kojom su osvojili 1. nagradu na natječaju Hrvatske udruge školskih knjižnica, izradili Power Point prezentaciju i prikazali Dunav od izvora do ušća.

Najljepše i najsvečanije je bilo u Sportskoj dvorani vidjeti sretna dječja lica kako plešu, ali i sretne roditelje, bake i učitelje sa ponekom suzom u oku. Bilo je svečano i dirljivo, jer ples je zabava, veselje i ljekovita snaga dostupna svima. Slavili su ples i pokret kao život, jer svrha je plesa ujediniti ljude kroz umjetnost koju razumiju svi bez obzira na jezik koji govore.

Ples ne priznaje granice, jer dok plešemo jasno razumijemo, nema laži i pretvaranja, ples pozitivno utječe na ljude. Možemo plesati uz sve ritmove i tako širiti ljubav, radost, mir i prijateljstvo.

Učiteljica: Ružica Sabo
Pripravnica: Marina Žulj