Veliki uspjeh naše Sare na Lidranu!
Autor: Sanela Kralj, 10. 2. 2014.

„Duboko je u sebi znala kako je dovoljno dobra i mora iskoristiti svoju priliku!“

Sara Držaić polazi 5. razred naše škole .Od malih je nogu voljela recitirati i glumiti. Nikada joj nije bio problem naučiti omiljeni tekst napamet.

Njezina učiteljica razredne nastave Ljiljana Kojić  uvijek ju je podržavala, kao i nastavnica Maja u nižim razredima. Sada,u petom razredu, ljubav prema glumi prepoznala je i nastavnica hrvatskog jezika Ivana Skender  Oršolić. Svojim je nesebičnim trudom i prijateljstvom omogućila Sari još malo „scenskog ostvarivanja“.

Naša je učenica samostalno birala tekst koji doista proživljava.Vremena za vježbanje bilo je vrlo malo, ali uz smjernice nastavnice Ivane sve je svladala iznimnom lakoćom. Izabrala je monolog duhovitog karaktera spisateljice Sanje Pilić, Sapunica.

Općinski Lidrano održan je 23.siječnja 2014. u OŠ Dragutina Tadijanovića. Sara je  bila vrlo uzbuđena, a imala je pomalo i tremu. No kada je stala pred povjerenstvo, puna samopouzdanja uživjela se u svoje  dvije uloge - majku i kćer. Sreći nije bilo kraja kada joj je javljen prolaz! Otvorio joj se put za Županijsku smotru.

Idućih nekoliko dana koristile su svaki slobodan trenutak u školi kako bi još malo doradile monolog. Županijsko je natjecanje održano 4.veljače 2014.  u Hrvatskom domu u Vukovaru. Na natjecanju je bilo mnoštvo djece, velik broj izvrsnih izvođača. Nastupila je među prvima, bez imalo treme i straha. Duboko je u sebi znala kako je dovoljno dobra i mora iskoristiti svoju priliku. Dvadeset i pet izvedbi, a samo dva prolaza….

Velik je to uspjeh bio za Saru ali i njezinu nastavnicu. Presretne su jer zajedno odlaze na Državnu smotru na kojoj će se družiti i ponosno predstavljati svoju županiju.

Napisala: Dragana Joka, 5.r.  (Carpe diem!, nast. Ivana Skender Oršolić)