Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 7. 11. 2016.

"Grad - to ste vi!"

Škola - to smo mi!

Svake godine prisjećamo se rođendana Siniše Glavaševića, istaknutog građanina grada Vukovara koji je svojim javljanjima s Radio Vukovara 1991. godine donosio nadu stanovnicima Hrvatske. U tim najtežim vremenima, njegovi su tekstovi bili tračak svjetlosti, a njegova pjesnička duša pretočila je svoja razmišljanja o životu u zbirku Priča o gradu. Upravo je po tom sanjaru, pjesniku, junaku i bivšem djelatniku naše škole ova ustanova dobila ime.

Svakog  4. studenog već tradicionalno slavimo rođendan brojnim događanjima. Tako smo se i ove godine prigodnim programom prisjetili djela i lika Siniše Glavaševića, njegovih književnih tekstova, grada kojeg je toliko volio, a osobito djece kojom je bio očaran.

Njemu u čast, učenici 2.a razreda s učiteljicom Ružicom Sabo posjetili su Radio Vukovar te ispred biste škole zapalili svijeću.

Svečana priredba započela je pozdravnim govorom ravnateljice Slavice Mišić te najljepšom pjesmom, himnom Republike Hrvatske.

Uslijedila je prezentacija učenika osmih razreda koji su uz pomoć prof. Branimire Barun prikazali povijest škole od njezina osnutka do danas. Zanimljiva je to povijest duga 78 godina.

Uslijedili su prigodni književni tekstovi. Učenica Vita Gotal (8.a) pročitala je Priču o ratu, a Dunja Pavlović (8.a) Priču o traženju, pjesmu Gustava Krkleca  Srebrna cesta čitala je Helena Vuković (7.a) te Zvonimira Goloba Kako se piše pjesma o domovini Ema Pendić (7.b). Tekstove odabrala i učenike pripremila: prof. Branimira Barun.

Uz himnu, zbor je otpjevao pjesmu Josipe Lisac Gdje Dunav ljubi nebo i Neka cijeli ovaj svijet (autori: Milan Grgić i Alfi Kabiljo) iz popularne kazališne predstave Jalta, Jalta. Zborom je ravnala prof. Dajana Džanko.

Naravno, priredbu su upotpunili i učenici 5.a i 5.b s igrokazom Neću traži sreću, a Lejla Pulić (5.a) je opisala kako je krenuti u prvi razred monologom Đakinja prvakinja (uvježbala prof. Karolina Nadaždi Hideg).

Svečano i veselo, riječi su koje najbolje opisuju ovu priredbu u prekrasno uređenom predvorju naše škole. (estetsko uređenje: prof. Dražen Budimir)

Zahvaljujemo svim roditeljima što su svojom nazočnošću uveličali našu priredbu.