Vijesti iz knjižnice
Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige
Autor: Biljana Krnjajić, 21. 9. 2016.

Ove školske godine knjižnica se uključila u nacionalni projekt pod nazivom

Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Projekt poticanja čitanja kod učenika drugih i trećih razreda u suradnji sa učiteljicama (Ružicom Sabo - 2.a. i Dorom Duškom Šestan  – 3.b.).

Čitamo naglas jednu knjigu koja nije na popisu obvezne lektire. Čita knjižničarka, učiteljica, roditelj, lokalni sportaš i sl. U knjizi se pronađe neki sadržaj kojim možemo obilježiti, npr. ako je knjiga u kojoj se spominju životinje, uz Međunarodni dan zaštite životinja, Međunarodni dan mira, Dan tolerancije…

Rezultati će se koristiti za rješavanje eventualnih poteškoća ili uvažavanje prijedloga i savjeta za poboljšanjem te za daljnjim sustavnim poticanjem čitanja u našoj školi, druženja u zajedničkoj aktivnosti čitanja i razgovora o pročitanom, razvoja čitalačkih kompetencija djece prema preporučenom modelu školskih knjižničara, jačanja obiteljskih uzora, stvaranja navike kod cijele obitelji stalnog korištenja knjižnice i upoznavanje značenja i raznovrsnosti usluga školskih knjižnica.

Knjigu na završnici predstavljaju dvoje učenika, imaju tri do četiri minute vremena. Knjiga se predstavlja monologom, dijalogom, recitacijom ako su pjesmice, može se otpjevati, nešto otplesati, može se izraditi plakat. Završnica je za Dan dječje knjige.