Događanja u 3. a. razredu
ČITANJE NE POZNAJE GRANICE: "ANICA I TAJNA MASKA"
Autor: Ružica Sabo, 9. 2. 2017.

Učenici 2.a razreda sudjeluju u Međunarodnom projektu za poticanje čitanja: „Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja.“

Benjamin Bertić i Diego Majer pročitali su knjigu "Anica i tajna maska" te su svoje prijatelje iz razreda iznenadili igrokazom. Anica nas kroz knjigu uči toleranciji i razumijevanju, ali i značaju prijateljstva koje se stvara već u najmlađoj dobi. U ovoj knjizi Anica je s prijateljicom odlučila otići na karnevalsku povorku. Bilo im je lijepo do trenutka kad su se uplašile nekih maski koje su ih počele oblijetati. Iznenada je Anica ostala sama u gužvi. Iz ovoga možemo zaključiti da se prijatelji uvijek trebaju držati zajedno i da na takva mjesta, u kojima se lako možemo izgubiti, ne smijemo ići bez nadzora odraslih. Također doznajemo da je Anica odlučila ne ići na karneval ako njen otac bude istom nazočio jer se jako sramila očevih maski. Na kraju je otac bio taj koji ju je izbavio iz gužve u kojoj se našla i odveo je na sigurno, u topli dom. Roditelja se ne smijemo sramiti jer su oni uz nas od našeg rođenja i sve što čine u najboljem je interesu za nas, njihovu djecu.

UČITELJICA: Ružica Sabo

PRIPRAVNICA: Dragana Žarković