Događanja u 3. a. razredu
ČITANJE NE POZNAJE GRANICE: "ANICA I SPORTSKI DAN"
Autor: Ružica Sabo, 24. 1. 2017.

Učenici 2.a razreda sudjeluju u Međunarodnom projektu za poticanje čitanja: „Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja.“

Petar Gabrijel Kovačević, Maro Mudri i Damir Pejić svojim prijateljima iz razreda, putem PowerPoint prezentacije, predstavili su knjigu "Anica i sportski dan". Anica nas kroz knjigu uči toleranciji i razumijevanju, ali i značaju prijateljstva koje se stvara već u najmlađoj dobi. Pravi prijatelji ne ismijavaju i ne vrijeđaju i uvijek su uz nas da nas ohrabre i daju nam potporu kad se nađemo u nevolji. Svatko od nas trebao bi razmisliti prije nego li kaže nešto ružno o drugoj osobi jer ni sami ne bismo voljeli da nas netko naziva ružnim imenima ili se podsmijava našim neuspjesima. Anica nas, također, uči da ne smijemo do kasno ostajati vani bez nadzora odrasle osobe kojoj vjerujemo. Sve što moramo obaviti vani, trebali bismo uraditi prije nego padne mrak, a osobito je opasno šetati ulicama koje su udaljene od naših domova.

UČITELJICA: Ružica Sabo

PRIPRAVNICA: Dragana Žarković