Događanja u 3. a. razredu
Međunarodni dan dječje knjige
Autor: Ružica Sabo, 9. 5. 2017.

Ovaj se dan obilježava svake godine, 2. travnja, na rođendan Hans Christiana Andersena s ciljem poticanja i razvijanja ljubavi prema čitanju i ukazivanja na važnost dječje knjige.

Učenici 2. a i 2. b razreda obilježili su Međunarodni dan dječje knjige u školskoj knjižnici, 3. travnja, gledanjem animiranog filma "Alisa u zemlji čuda" L. Kerol koji je za njih pripremila knjižničarka Biljana Krnjajić.

Dva sata hrvatskog jezika započeli smo s prepričavanjem interaktivne priče koja se nalazila na QR kodu koji je trebalo skenirati. Ostali zadaci podrazumijevali su čitanje teksta, a zatim odgovaranje na pitanja i povezivanje QR kodova sa slikama. Aktivnost koja je objedinila medijsku kulturu i QR kodove bila je organizirana kao "traženje izlaza iz zečje rupe". Polje poput šahovske ploče imalo je obilježenu startnu i krajnju poziciju. U pojedinim poljima su se nalazili zadaci s QR kodovima koji su krili zagonetku čije je rješenje trebalo upisati u nedovršeni tekst.

Ova aktivnost, pored toga što razvija dječju kreativnost i logičko mišljenje, potiče djecu da se kreću, istražuju, rješavaju probleme i uče na greškama. Pomoću QR kodova možemo motivirati nemotivirane učenike i nastavu osuvremeniti i učiniti je zanimljivijom i dinamičnijom.

UČITELJICA: Ružica Sabo

PRIPRAVNICA: Dragana Žarković