Događanja u 3. a. razredu
MOJ RUŽIČASTI SVIJET
Autor: Ružica Sabo, 28. 2. 2017.

22. veljače učenici nižih razreda sa svojim su učiteljicama i učiteljima obilježili Dan ružičastih majica odnosno nenasilja među vršnjacima.

Za ovaj dan pripremalo se mjesecima, radeći na programu koji je trebalo prezentirati roditeljima naših učenika. Tema našeg plakata bila je obitelj pa su učenici crtali svoje obitelji i pisali sastavke o najdražim sjećanjima koje su s obiteljima doživjeli.

Njihove radove izložili smo na razrednom panou kao i na plakatu koji je bio dio projekta.

Na dan obilježavanja nenasilja među vršnjacima, učenici su odjenuli ružičaste majice, a zatim smo se svi zajedno fotografirali na školskom dvorištu. Poslije su se učenici zasladili pudingom od jagode i maline u kojem su kao iznenađenje pronašli ružičaste kišobrančiće.

Učiteljica je na satu razrednika s učenicima obradila temu "Rastrgano srce" u kojoj je naglasak bio na posljedicama koje na nama može ostaviti bilo koji vid nasilja.

Nakon nastave, učenici su u školskoj dvorani izveli priredbu za sve roditelje, učitelje i prijatelje. Po završetku priredbe, učenicima koji su proglašeni najboljim prijateljima u razredu, podijeljene su nagrade i pisana priznanja. U našem razredu, tu je titulu osvojio Luka Bambulović.

UČITELJICA: Ružica Sabo

PRIPRAVNICA: Dragana Žarković