Dragi učenici 8.razreda i roditelji,
Autor: Milica Marić, 13. 5. 2016.

prenosimo Vam vijest s portala www.srednja.hr, u kojoj se navodi kako "praksa da se praktički svake godine donose novi elementi i kriteriji upisa u srednje škole, ove godine je prekinuta te će za buduće srednjoškolce vrijediti prošle godine doneseni 'Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole'.  U nastavku Vam donosimo i link na navedeni portal, gdje možete pročitati vijest u cijelosti.

Iako Škola nije primila službeni dopis ni obavijest MZOS-a, na portalu www.srednja.hr  navode kako im je vijest službeno potvrđena od resornog ministarstva.

Pravilnikom se utvrđuju zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u Republici Hrvatskoj.

Također, na stranicama MZOS-a objavljen je i Nacrt prijedloga Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj 2016./2017. godiniNa portalu eSavjetovanje započelo je i javno savjetovanje o Nacrtu prijedloga Odluke o upisu učenika, a trajat će od 12. do 19. svibnja 2016. godine. Odlukom se utvrđuje  postupak i način upisa učenika, broj upisnih mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola, utvrđuju se rokovi za prijavu i upis te ostali uvjeti i postupci za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2016./2017.

Cilj javnog savjetovanja je omogućiti najširem krugu zainteresiranih u Republici Hrvatskoj neposredan uvid i davanje mišljenja, primjedaba i prijedloga na Nacrt prijedloga Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2016./2017.

U svezi s navedenim, Ministarstvo i Škola pozivaju svu zainteresiranu javnost da se uključi u raspravu te dostavi svoje primjedbe i prijedloge na Nacrt prijedloga Odluke uz pomoć elektroničke aplikacije eSavjetovanje. Za sudjelovanje u raspravi potrebno je registrirati se na portalu eSavjetovanje.

Nakon što bude službeno donesena Odluka o upisu učenika u I.razred srednje škole u školskoj godini 2016./2017., održat će se roditeljski sastanci za roditelje i učenike 8. razreda, gdje ćete dobiti sve potrebne informacije o postupku prijave i upisima u srednju školu, kriterijima upisa i rokovima za školsku godinu 2016./2017. . O datumima roditeljskih sastanaka bit ćete pravovremeno obaviješteni od strane razrednika, ali i na web i facebook stranici škole.

U nastavku Vam donosimo i linkove na Nacrt prijedloga Odluke, kao i portal eSavjetovanje, ukoliko se želite uključiti u javnu raspravu.