Novogodišnji paketići u školi/Новогодишњи пакетићи у школи
Autor: Maja Stjepanović, 13. 1. 2020.

Vijeće srpske nacionalne manjine grada Vukovara podijelilo je danas paketiće učenicima koji pohađaju nastavu na srpskom jeziku i ćirilićnom pismu, povodom obilježavanja pravoslavne Nove godine.

Веће српске националне мањине града Вуковара поделило је данас пакетиће ђацима који похађају наставу на српском језику и ћириличном писму, поводом обележавања православне Нове године.

Uloga Vijeća je brinuti o nacionalnom, vjerskom i kulturnom identitetu srpske nacionalne manjine u gradu Vukovaru pa već tradicionalno daruje sve učenike u gradu koji pohađaju nastavu po Modelu  A. Novogodišnje paketiće učenicima su podijelili članovi Vijeća  i poželjeli im puno sreće, uspjeha i veselja u novoj 2020. godini.

Улога Већа је да се брине о националном, верском и културном идентитету српске националне мањине у граду Вуковару, па већ традиционално дарује све ђаке у Вуковару који похађају наставу по моделу А. Новогишње пакетиће поделили су чланови Већа и пожелели им много среће, успеха и радости у наредној 2020. години.

Mirjana Oreščanin

Мирјана Орешчанин