KAKO ŠTEDIMO/ КАКО ШТЕДИМО
Autor: Maja Stjepanović, 30. 4. 2019.

Učenici 3.c razreda imali su razredni projekt na temu Kako štedimo. Svaki učenik sproveo je anketu o štednji u svojoj obitelji. Cilj projekta je razvijati osjećaj za racionalno raspolaganje materijalnim dobrima koja su nam svakodnevno potrebna za život. Učenici su doznali kako se i na koji način može štedjeti voda, električna energija, plin, telefonski impulsi, ogrjev, odjeća i obuća i školski pribor.

Ученици 3.ц разреда имали су разредни пројекат на тему Како штедимо. Сваки ученик спровео је анкету о штедњи у својој породици. Циљ пројекта је развијати осећај за разборито располагање материјалним добрима која су нам свакодневно потребна за живот. Ученици су сазнали како се и на који начин може штедети вода, електрична енергија, плин, телефонски импулси, огрјев, одећа и обућа и школски прибор.

Na satu likovnog učenici su izrađivali kasice za štednju. Kroz reciklažu razvijali su svoju kreativnost. Kasice će služiti za štednju novca za Školu u prirodi.

На часу ликовног ученици су израђивали касице за штедњу. Кроз рециклажу развијали су своју креативност. Касице ће служити за штедњу новца за Школу у природи.

U hodniku naše škole napravili smo prodajni sajam. U sajmu su sudjelovali svi učenici od 1. do 4. razreda. Bilo je tu svega: knjiga, slikovnica, odjeće, školskog pribora, nakita, igračaka itd. Učenici su mogli kupiti neki predmet, prodati ga ili mijenjati. Na kraju sajma ispunili su inventurni listić i doznali koliko su zaradili.

У ходнику наше школе направили смо продајни сајам. У сајму су учествовали сви ученици од 1. до 4. разреда. Било је ту свега: књига, сликовница, одеће, школског прибора, накита, играчака итд. Ученици су могли купити неки предмет, продати га или мењати. На крају сајма испунили су инвентурни листић и сазнали колико су зарадили.

Tekst i slike: Dubravka Mišanović

Текст и слике: Дубравка Мишановић