ČAJANKA U 3.C/ ЧАЈАНКА У 3.Ц
Autor: Maja Stjepanović, 8. 4. 2019.

Učenici 3.c razreda imali su zadatak pročitati zbirku pjesama Dragana Lukića. Svaki učenik odabrao je najljepšu pjesmu koju je naučio napamet. Na satu obrade lektire napravili smo čajanku. Svaki učenik je recitirao  pjesmicu po izboru, a ostali učenici su pozorno slušali. Ученици 3.ц разреда имали су задатак да прочитају збирку песама Драгана Лукића. Сваки ученик одабрао је најлепшу песму коју је научио напамет. На часу обраде лектире направили смо чајанку. Сваки ученик је рецитовао песмицу по избору, а остали ученици су пажљиво слушали.

Učenici Vuk Tatić i Jana Rokvić svirali su kompozicije na violini. Učenik Boško Lukić svirao je dvije pjesmice na sintisajzeru. Vuk, Jana i Boško pohađaju glazbenu školu.

Ученици Вук Татић и Јана Роквић свирали су композиције на виолини. Ученик Бошко Лукић свирао је две песмице на синтисајзеру. Вук, Јана и Бошко похађају музичку школу.

Na ovom satu učenici su pročitali po jednu zanimljivost o čaju. Svaki učenik je dobio čajnik na kojem je ispisan citat o knjigama i učenju.На овом часу сваки ученици су прочитали по једну занимљивост о чају. На крају часа сваки ученик је добио чајник на којем је исписан цитат о књигама и учењу.

Uspjeh je kada su učenici toliko motivirani, pa nauče i više nego što se od njih traži. Uživali smo na satu poezije.Na kraju smo se počastili ledenim čajem, čajnim kolutićima i bakinim kolačima. Успех је када су ученици толико мотивисани, па науче и више него што се од њих тражи. Уживали смо на часу поезије.На крају смо се почастили леденим чајем, чајним колутићима и бакиним колачима.

Tekst i fotografije: Dubravka Mišanović

Текст и фотографије: Дубравка Мишановић