U ULOZI DESANKE MAKSIMOVIĆ/У УЛОЗИ ДЕСАНКЕ МАКСИМОВИЋ
Autor: Maja Stjepanović, 26. 4. 2018.

Najbolјe se osećam dok stvaram, ili bolјe rečeno, dok se u meni stvara neka pesma, dok pripremam neku novu knjigu.“

„Spokojstvo koje pesnik oseća posle ispevane pesme ima dušu, dušu šumskog mira.“

„Najlakše pišem kad pišem jezikom, rečenicom, svog rodnog kraja.“

D.Maksimović

Најбоље се осећам док стварам, или боље речено, док се у мени ствара нека песма, док припремам неку нову књигу.“

„Спокојство које песник осећа после испеване песме има душу, душу шумског мира.“

„Најлакше пишем кад пишем језиком, реченицом, свог родног краја.“                                                                                                           Д.Максимовић

Učenici 2.c razreda imali su zadatak pročitati bajke Desanke Maksimović. Na satu obrade učenica Dunja Đermanović maskirala se u književnicu Desanku. Učenici su joj postavlјali pitanja  i tako saznali nešto više o njenom detinjstvu, školovanju i književnom radu.Nakon toga, učenici su u skupinama rješavali zadatke o bajkama koje su pročitali.

Ученици 2.ц разреда имали су задатак да прочитају бајке Десанке Максимовић. На часу обраде ученица Дуња Ђермановић маскирала се у књижевницу Десанку. Ученици су јој постављали питања  и тако сазнали нештo више о њеном детињству, школовању и књижевном раду.Након тога, ученици су у групама решавали задатке о бајкама које су прочитали.

Tekst i slike: Dubravka Ponjević

Текст и слике: Дубравка Поњевић