TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU / ТЕРЕНСКА НАСТАВА У ВУКОВАРУ
Autor: Maja Stjepanović, 17. 5. 2017.

Učenici 1.b, 1.c i 2.c razreda i učitelji: Smilja Janjatović, Ana Kanđera, Tatjana Majić i Milan Kolundžija, išli su 12. 5. 2017. godine na terensku nastavu u Vukovar.

Ученици 1.б, 1.ц и 2.ц разреда и учитељи: Смиља Јањатовић, Ана Канђера, Татјана Мајић и Милан Колунџија, ишли су 12. 5. 2017. године на теренску наставу у Вуковар.

Nije nas uplašila kiša koja je još ujutro padala. Đaci živahni, veseli, s ruksacima na leđima, okupili su se pred školom spremni na avanturu.

Није нас уплашила киша која је још ујутро падала. Ђаци живахни, весели, са руксацима на леђима, окупили су се пред школом спремни на авантуру.

U Vukovaru smo šetali obalom Dunava, koji nas je dojmio širinom rječnog korita i svojom brzinom. Došli smo do ušća Vuke u Dunav i prešli preko jednog od pješačkih mostova. Iako mali, đaci znaju da su vode jako važne za sva živa bića i da ih treba čuvati od zagađivanja. Ljudi imaju mnogo, mnogo koristi od vode… od pića, higijene, vodenih sportova, a neki su prepoznali Adu, na koju idu ljeti s roditeljima. Svima se svidio usidren brod i podsjetio na važnost vodenog prometa.

У Вуковару смо шетали обалом Дунава, који нас је дојмио ширином речног корита и својом брзином. Дошли смо до ушћа Вуке у Дунав и прешли преко једног од пешачких мостова. Иако мали, ђаци знају да су воде јако важне за сва жива бића и да их треба чувати од загађивања. Људи имају много, много користи од воде... од пића, хигијене, водених спортова, а неки су препознали Аду, на коју иду лети са родитељима. Свима се свидио усидрен брод и подсетио на важност воденог саобраћаја.

Najviše smo se radovali odlasku u CineStar i gledanju filma (Pjevajte s nama). Ovo je bila super terenska nastava. Jedva čekamo novo druženje.

Највише смо се радовали одласку у CineStar и гледању филма (Певајте с нама). Ово је била супер теренска настава. Једва чекамо ново  дружење.

Učiteljica Tatjana Majić / Учитељица Татјана Мајић