Legenda u postotcima
Autor: Maja Stjepanović, 6. 12. 2016.

Učenici 7.c razreda odlučili su uvježbati gradivo matematike i hrvatskog jezika čitanjem legende o Romulu i Remu.

Ученици 7.ц разреда одлучили су увежбати градиво математике и хрватског језика читањем легенде о Ромулу и Рему.

Predmetne nastavnice odredile su suradničke skupine te svakoj skupini podijelile djelić teksta u kojem je nedostajala poneka riječ. Kako bi otkrili riječi koje nedostaju učenici su računali u postotcima i otkrivali slovo po slovo, kako bi na kraju sastavili riječi.

Предметне наставнице одредиле су сурадничке групе, те свакој групи поделиле делић текста у којем је недостајала понека реч. Како би открили речи које недостају ученици су рачунали с постотцима и откривали слово по слово, како би на крају саставили речи.

Dobivene riječi su ubacili na odgovarajuće mjesto u tekstu i tako sastavili svoj dio priče. Vrijedni učenici uspjeli su na zanimljiv način pročitati legendu o Romulu i Remu.

.Добивене речи су убацили на одговарајуће место у тексту и тако саставили свој део приче. Вредни ученици успели су на занимљив начин прочитати легенду о Ромулу и Рему.

Tekst: Sanela Milanović