ŠKOLSKA TUCIJADA /ШКОЛСКА ТУЦИЈАДА
Autor: Maja Stjepanović, 3. 5. 2016.

1.svibnja obilježen je Uskrs po julijanskom kalendaru. Učenici naše škole tim povodom, a po uzoru na prošlu godinu, su u utorak, 3. svibnja sudjelovali u Tucijadi u organizaciji Novice Gajića, nastavnika geografije i vjeroučitelja Jovana Sekulića.

U holu škole odigrala su se dva natjecanja obojanih,uskršnjih jaja: u ljepoti  i u tvrdoći.

1.маја обележен је Ускрс по јулијанском календару. Ученици наше школе тим поводом, а по узору на прошлу годину, су у уторак, 3. маја  учествовали у Туцијади у организацији Новице Гајића, наставника географије и вероучитеља Јована Секулића.

У холу школе одиграла су се два такмичења офарбаних ускршњих јаја: у лепоти  и у тврдоћи.

Žiri, u sastavu djelatnika škole je, ne znajući koje je čije jaje, donio odluku da je na trećem mjestu po ljepoti jaje učenice iz 3.d Anje Kurije, da je na drugom mjestu učenik 3.c David Jakšić, a prvo mjesto osvojio je (kao i nagradu u vidu čokolade i pehara) Sergej Blažić, učenik 6.c razreda.

Жири, у саставу радника школе је, не знајући које је чије јаје, донео одлуку да је на трећем месту по лепоти јаје ученице из 3. д  Ање Курије , да је на другом месту ученик 3.ц  Давид Јакшић , а прво место освојио је (као и награду у виду чоколаде и пехара) Сергеј Блажић, ученик 6.ц разреда.

Tucijada je zamišljena tako da su učenici prethodno u svakom razrednom odjelu odmjerili snage, pa su se najbolji iz svakog  našli u holu u finalnom okršaju. Svi su zdušno navijali, i učenici i učitelji, a pobjedu je odnijela učenica 3.c  Sandra Maglov, koja je također nagrađena, osim ponosom zbog prvog mjesta i pobjede nad starijim i većim protivnicima, još i peharom i čokoladom.

Туцијада је замишљена тако да су ученици претходно у сваком одељењу одмерили снаге, па су се најбољи из сваког одељења нашли у холу у финалном окршају. Сви су здушно навијали, и ученици и учитељи, а победу је однела ученица 3.ц Сандра Маглов, која је такође награђена, осим поносом због првог места и победе над старијим и већим противницима, још и пехаром и чоколадом.

Pobjednicima čestitamo i jedva čekamo sljedeću tucijadu!

Победницима   честитамо и једва чекамо  следећу  туцијаду!

fotografije: Dubravka Ponjević

tekst: Maja Stojanović