Uskrs u srcu
Autor: Branimira Barun, 26. 3. 2015.

Već tradicionalno u našoj se školi u vrijeme blagdana održavaju radionice ukrašavanja pisanica za udrugu Jak kao Jakov. Prikupljanjem sredstava, Udruga pomaže najugroženijim obiteljima djece oboljele od malignih bolesti.

Učenici i učitelji upoznati su s radom Udruge i uvijek se rado odazovu. Kroz dva tjedna održalo se jedanaest radionica na satima razrednih odjela te raznim izvannastavnim aktivnostima u školi. Učenici su vrlo ozbiljno pristupili zadatku te su dali sve od sebe da pisanice i ovaj put zablistaju u svim bojama na štandu Udruge u Golubici Mallu u Vukovaru. Već dva vikenda koji su iza nas, volonteri su Udruge građanima darivali pisanice za donirani novac. Sav prikupljeni novac Udruga prosljeđuje obiteljima svojih malih štićenika kojima je u teškim trenutcima koje proživljavaju svaka naša pomoć i ljubav dobrodošla. I ovaj smo vikend u Golubici. Vidimo se!

Nikoga još nikada nisu slavili zbog nečega što je dobio. Slava je bila nagrada za ono što je dao.

Calvin Coolidge

tekst: D. D.