Razredna izložba 4.c razreda, učiteljica Danijela Adžić
Autor: Biljana Krnjajić, 11. 5. 2020.

Neobičan cvijet

Na jednoj je livadi izrastao cvijet. Taj cvijet nije bio običan. Nije sličio niti jednom drugom cvijetu koji postoji. Sve se ostalo cvijeće pitalo kakav li je to cvijet.Nije ni tratinčica, niti maslačak, nije ni ruža, ni tulipan, ni potočnica. Ne sliči ni na proljetnice. Takav cvijet još nikada nitko nije vidio. Cvijet je primijetio da ga svi znatiželjno promatraju. Postao je tužan jer je drugačiji. Ostalo je cvijeće primjetilo njegovu tugu i bilo im je žao. Tada mu jedan cvijet reče: "Da sam barem ja ovako lijep i poseban. Kakve ti neobične latice imaš! A tek boje! Divim ti se!" Tada se javi drugi cvijet:"Nije važno što te ne poznajemo. Dobro došao u svijet cvijeća!

Siguran sam da će ti se svi diviti."Neobični se cvijet razveselio. I doista, svi su se divili njegovoj neobičnosti, a ponajviše djeca.

Bio je to cvijet kakav je oduvijek postojao u njihovoj mašti.

(priča preuzeta s Profila)

Učenici su zamislili i nacrtali jedan neobičan cvijet.

Svatko je nacrtao cvijet potpuno drugačijeg izgleda koji postoji samo u njihovoj

mašti.