Međunarodni dan materinskoga jezika /Међународни дан матерњег језика
Autor: Maja Stjepanović, 21. 2. 2020.

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače diljem svijeta. Osnovni cilj je podignuti svijest o značaju materinskog jezika i multilingvizma. Ovaj dan je uspostavljen 1999. godine od strane UNESKO-a, a na prijedlog Bangladeša i obilježava se redovno od 2000. godine.

Међународни дан матерњег језика се обележава сваке године 21. фебруара широм света. Основни циљ је да се подигне свест о значају матерњег језика и мултилингвизма. Овај дан је успостављен 1999. године од стране УНЕСКО-а а на предлог Бангладеша и обележава се редовно од 2000. године.

Učenici naše škole obilježili su ovaj Dan različitim aktivnostima. Svi učenici koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu od 1. do 8. razreda po A i C modelu odabrali su ćirilično slovo koje su napisali i ukrasili, a učenici osmog razreda s nastavnicom SJ ukrasili ovim radovima panoe u holu škole.

Ученици наше школе обележили су овај Дан различитим активностима. Сви ученици који наставу похађају на српском језику и ћириличком писму од 1. до 8. разреда по А и ЦЕ моделу одабрали су ћириличко слово које су написали и украсили, а ученици осмог разреда, потом су, са наставницом СЈ украсили овим радовима паное у холу школе.

Učenica Mia Borota, 6.c, bila je voditelj radijske emisije u kojoj je ugostila učenike 7.c i 8.c razreda koji su citirali velike mislitelje čitajući njihove izreke o jeziku. Ovu emisiju učenici su imali prilike čuti putem razglasa u svojim učionicama.

Ученица Миа Борота, 6.це, била је водитељ радијске емисије у којој је угостила ученике 7.це и 8.це разреда који су отелотворили велике мислиоце читајући њихове изреке о језику. Ову емисију ученици су имали прилике да чују путем разгласа у својим учионицама.

Tekst i fotografije: Maja Stojanović