KOJE OBLIKE ZNAŠ?
Autor: Biljana Krnjajić, 1. 10. 2019.

Naučimo oblike i boje uz pomoć likova iz klasičnih bajki!

Kreativna aktivnost: pravljenje i prepoznavanje geometrijskih figura napravljenih od predmeta za svakodnevnu uporabu (knjige o bojama i oblicima).

Postoji niz zabavnih i kreativnih načina da naučimo djecu ponešto o oblicima. Geometrijski oblici su temeljni i osnovni način na koji malena djeca uče organizirati i kategorizirati svoja zapažanja i misli. Kada promatraju oblike u svojoj okolini, mališani proučavaju sve komponente koje sadrži neki predmet, uključujući i razne podoblike koji se nalaze na predmetu, boje i mogućnosti micanja i premiještanja.

Učenici prvog razreda s učiteljicama Ružicom Sabo i Gogranom Lavrnić posjetili školsku knjižnicu gdje su ponovili geometrijske oblike uz pomoć likova iz klasičnih bajki.

Ovakvim posjetima i suradnjom učenicima se želi pomoći pri lakšem savladavanju i razumijevanju školskog gradiva.