OBAVIJEST RODITELJIMA O UDŽBENICIMA I DRUGOM OBRAZOVNOM MATERIJALU ZA NAREDNU ŠKOLSKU GODINU
Autor: Sanela Kralj, 5. 7. 2019.

Poštovani roditelji!

Pripreme za narednu školsku godinu 2019./2020. su u punom jeku , a  nove informacije svakodnevno stižu iz nadležnog Ministarstva i iz nakladničkih kuća. Ovim putem želim Vas informirati o nabavci udžbenika i drugog  materijala koji će se koristiti  u našoj školi u sljedećoj školskoj godini:

Za sve učenike osnovne škole svi udžbenici, za sve predmete, će biti besplatni, naručit će ih škola i platit će se iz državnog proračuna. Udžbenici će biti podijeljeni učenicima u školi, na početku nove školske godine.

Što se tiče drugog obrazovnog materijala (ponajviše je riječ o radnim bilježnicama), postupit ćemo prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima (NN 116/18) koji u članku 16. propisuje ukupnu cijenu svih komercijalnih drugih  obrazovnih materijala za koju škola ne mora tražiti suglasnost roditelja,( 1.-4. razred 107.80 kn, 5.-6. razred 226,38 kn, 7.-8. razred 334,18 kn) dok za potraživanja preko te cijene trebamo Vašu suglasnost.

Vijeće roditelja  na svom nedavno održanom sastanku složno je u mišljenju  da su našim učenicima potrebne sve odgovarajuće radne bilježnice koje prate udžbenike. Kako će u  narednoj školskoj godini svi udžbenici biti besplatni, a  Grad Vukovar će i u narednoj godini donirati bilježnice i startasice za sve osnovnoškolce, Vijeće roditelja je jednoglasno zaključilo da bi roditelji trebali kupiti sve radne bilježnice za odgovarajući razred.

U prilogu ove obavijesti nalaze se popisi svih radnih bilježnica za pojedini razred  koji bi se trebali koristiti u narednoj školskoj godini. Obojani dio predstavlja popis radnih bilježnica koji ulaze u navedenu cijenu i za koju ne moramo tražiti suglasnost. Neobojani dio  predstavlja popis radnih bilježnica za koje trebamo vašu suglasnost.

Razrednici će Vas kontaktirati u vezi davanja suglasnosti za kupnju svih radnih bilježnica sa popisa , a nakon izjašnjavanja svih roditelja ćemo vas obavijestiti o rezultatima izjašnjavanja.

Molim Vas za suglasnost za kupnju svih potrebnih radnih bilježnica, kako bi omogućili našim učenicima razinu kvalitete rada na koji su naviknuli.

Unaprijed Vam se zahvaljujem na razumijevanju i suradnji.

Ravnateljica škole:

Slavica Mišić, prof.