PROLJEĆE U 3.C RAZREDU/ ПРОЛЕЋЕ У 3.Ц РАЗРЕДУ
Autor: Maja Stjepanović, 29. 3. 2019.

Nakon duge i hladne zime stiglo je prolјeće. Osjeća se svuda oko nas. Kistom i paletom veselih boja oslikalo je naš grad. Unijelo je radost u naša srca i osmijeh na lica. Pokucalo je i na školska vrata. U dugom zelenom plaštu, okićenom prvim vjesnicima proljeća, ušlo je u naš razred. Milovalo nas je svojim toplim zracima i začaralo opojnim mirisom. Tajni zadatak maskiranja u proljeće dobila je učenica Lana Končar. Ona je, kroz sastav o proljeću koji je sama napisala, s učenicima ponovila karakteristike ovog godišnjeg doba. Bili smo očarani njenom ljepotom!

Након дуге и хладне зиме стигло је пролеће. Осећа се свуда око нас. Кичицом и палетом веселих боја осликало је наш град. Унело је радост у наша срца и осмех на лица. Покуцало је и на школска врата. У дугом зеленом плашту, окићеном првим весницима пролећа, прошетало је кроз наш разред. Миловало нас је својим топлим зрацима и зачарало опојним мирисом. Тајни задатак да се маскира у пролеће добила је ученица Лана Кончар. Она је, кроз састав о пролећу који је сама написала, са ученицима поновила карактеристике овог годишњег доба. Били смо очарани њеном лепотом!

Učenici 3.c razreda skupljali su plastične čepove i na taj način sudjelovali u humanitarnoj akciji Plastičnim čepovima do skupih lijekova. Ученици 3.ц разреда скупљали су пластичне чепове и на тај начин учествовали су у хуманитарној акцији Пластичним чеповима до скупих лекова.

Obilježili smo Dan očeva. Svaki učenik je napravio čestitku za tatu. Ovaj zadatak je jako obradovao učenike, a sigurna sam i njihove očeve. Čestitke za super tatе!Обeлежили смо Дан очева. Сваки ученик је направио честитку за тату. Овај задатак је јако обрадовао ученике, а сигурна сам и њихове очеве. Честитке за супер тате!

Sudjelovali smo u likovnom natječaju Predstavljam se svijetu. Učenici su crtali naslovnu stranu knjige koju su pročitali. Odlučili smo da to bude roman Vlak u snijegu. Kako bi trebala da izgleda naslovna strana ove lektire, a da privuče čitatelja? Prepustili smo se mašti. Najuspješnije radove poslali smo na natjecanje. To su radovi učenica Nine Vuletić, Lane Končar i Jane Rokvić. Svi učenici su radove radili samostalno na satu likovnog. Našim učenicama želimo puno sreće!

Учествовали смо у ликовном конкурсу Представљам се свету. Ученици су цртали насловну страну књиге коју су прочитали. Одлучили смо да то буде роман Влак у снијегу. Како би требала да изгледа насловна страна ове лектире, а да привуче читаоца? Препустили смо се машти. Најуспешније радове послали смо на такмичење. То су радови ученица Нине Вулетић, Лане Кончар и Јане Роквић. Сви ученици су радове радили самостално на часу ликовног. Нашим ученицама желимо пуно среће!

Obiželjili smo Dan Down sindroma. Simbol ovog dana su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa dajemo podršku borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje uključili u svakodnevni život. Svi smo mi različiti, ali jednako važni! Učenici 3.c razreda znaju zašto!

Обeлежили смо Дан Дауновог синдрома. Симбол овог дана су шарене чарапе јер их особе с Дауновим синдромом не могу упарити. Ношењем шарених чарапа дајемо подршку борби особа с Дауновим синдромом како би се што боље укључили у свакодневни живот. Сви смо ми различити, али једнако важни! Ученици 3.ц разреда знају зашто!

Tekst i slike: Dubravka Mišanović

Текст и слике: Дубравка Мишановић