ZA MAMIN DAN/ ЗА МАМИН ДАН
Autor: Maja Stjepanović, 22. 3. 2019.

"...ako mama u moje oko došeta,
tad nema mesta za nebo,
za ptice
i mora široka,
jer mama je veća od neba i veća od celog sveta
i veća od oba oka.
.."

M. Antić

"...ако мама у моје око дошета,
тад нема места за небо,
за птице
и мора широка,
јер мама је већа од неба и већа од целог света
и већа од оба ока.
.."

М. Антић

Učenici 3.c razreda i ove školske godine izrađivali su različite poklone povodom Dana žena. Umjetnička grupa naučila je kako šiti i sašilа je broševe za mame, bake i prodajnu izložbu. Mnogi učenici prvi put su držali iglu i konac u rukama i uspјešno su savladali zadatak. Sigurni smo da će svaka mama ponosno nositi svoj broš.

Ученици 3.ц разреда и ове школске године израђивали су различите поводом Дана жена. Уметничка група је научила како се шије и сашила је брошеве за маме, баке и продајну изложбу. Многи ученици су први пут  држали иглу и конац у рукама и успешно су савладали задатак. Сигурни смо да ће свака мама да поносно носи свој брош.

Ugostili smo slikara Darija Šošića. On nam je pokazao kako slikaju pravi slikari, a mi smo vidjeli da je umjetnost sloboda da se stvari vide drugačije. Slikali smo cvijeće na slikarskom platnu.

Угостили смо сликара Дарија Шошића. Он нам је показао како сликају прави сликари, а ми смо видели да је уметност слобода да се ствари виде другачије. Сликали смо цвеће на сликарском платну.

Od kolaža pravili smo čestitke za naše mame. Од колажа правили смо честитке за наше маме.

Učiteljica Dubravka veoma je ponosna na rad i trud svojih učenika! Учитељица Дубравка веома је поносна на рад и труд својих ученика!

Tekst i slike: Dubravka Mišanović

Текст и слике: Дубравка Мишановић