🌹Dan žena🌹
Autor: Ella Kohanski, 7. 3. 2019.

Međunarodni dan žena (skraćeno Dan žena) obilježava se 8. ožujka svake godine.

Prvi Dan žena je obilježen toga dana 1909.g u SAD-u.

Godina 1975. proglašena je Međunarodnom godinom žene, a Ujedinjeni narodi su od tada i službeno počeli obilježavati Međunarodni dan žena. Mnoge današnje organizacije u svijetu obilježavaju ga, a neke se od njih nastoje izboriti za to da ovaj dan posvećen ženama postane državnim praznikom u zemljama u kojima to još uvijek nije.
Drage naše učiteljice i nastavnice, majke i bake, neka vam je sretan vaš dan.

Na zapadnom svijetu se Međunarodni dan žena uglavnom prestao obilježavati 1930-ih. Majčin dan se kao blagdan u čast majki majčinstva obilježava u tim zemljama svake druge nedjelje u svibnju.

Dan žena je ostao državnim praznikom u Rusiji, Bjelorusiji, Ukrajni, Kazahstanu, Mongoliji, a obilježava se cvijećem i poklonima. Međutim, 1960-ih su ga ponovno počele slaviti feministice. Godine 1975., koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, UN su službeno počeli obilježavati Međunarodni dan žena.

Danas mnoge organizacije u svijetu obilježavaju Međunarodni dan žena, a neke se nastoje izboriti da postane državnim praznikom u kojima to još nije.

Mojoj majci

Kada moja mama ispeče kobase, slasno ih smažem ja

i zato mama sretan ti Dan žena.

Draga moja majko, volim te ja do kraja svemira i natrag. heart