NEOBIČNA GOŠĆA U NAŠEM RAZREDU
Autor: Sanela Kralj, 31. 10. 2018.

Danas, 25. listopada 2018.  u našu je školu, naš 4.a razred, stigla neobična gošća u naručju njoj najvažnije osobe koja se o njoj skrbi. Naime Dona Kovačev, djelatnica Anubis Kluba Vukovar, veterinarske ambulante, na naš poziv, dovela nam je Paulinu, šestomjesečnu mješanku.

U prvom trenutku Paulina je djelovala uplašeno u Doninom naručju. Odmah smo shvatili kako se trebamo obzirno i strpljivo ponašati prema njoj, jer zasigurno ima loše iskustvo s ljudima. Nakon nekoliko trenutaka opustila se, sve nas pronjuškala i gledala svojim velikim pametnim očima.  I ona i mi bili smo ugodno iznenađeni i ubrzo smo joj se približi dodirujući njezinu svilenu dlaku.

Povod ovoj posjeti bio je Svjetski dan zaštite životinja koji smo obilježili u učionici prisjećajući se davne 1931. godine kada je na konvenciji ekologa u Firenci 4. listopada i proglašen na dan sv. Franje Asiškog, sveca zaštitnika životinja. Zaključili smo kako bi svatko od nas trebao brinuti o životinjama i životinjskom carstvu, te priznati veliku ulogu životinja u našim životima. One nam pružaju ljubav, potporu i pomoć, te obogaćuju naše živote.

Tada je netko predložio da i mi možemo pomoći bolesnim i nezbrinutim životinjama donirajući hranu, dekice, plahte, jastuke, posude ili igračke. I naše skromne poklone za nju i njezine prijatelje u Anubisu došla je preuzeti Paulina.

Dona, djelatnica Anubis Kluba, upoznala nas je s načinima i pravilima brige o kućnim ljubimcima. Shvatili smo kako je lijepo imati psa, mačku ili nekog drugog ljubimca, ali i velika odgovornost brinuti se o njima. Iako svi nemamo mogućnost udomiti kućnog ljubimca poželjeli smo biti volonteri i pomoći tim životinjama.

Vrijeme druženja  brzo je prošlo, i teška srca smo se rastali od Pauline i njezine Done uz obećanje ponovnog susreta.

Pozivamo i druge učenike naše škole da nam se pridruže jer već pripremamo slijedeću pošiljku za ova draga bića.

Učenici 4.a razreda OŠ Siniše Galavaševića Vukovar