RAZREDNI PROJEKT U 2.C/РАЗРЕДНИ ПРОЈЕКАТ У 2.Ц
Autor: Maja Stjepanović, 11. 6. 2018.

I ove školske godine učenici 2.c razreda imali su projekt iz prirode i društva. Svaki učenik trebao je odabrati omiljenu biljku i predstaviti je na plakatu.Učenici su sami tražili informacije iz: knjiga, enciklopedija, časopisa, interneta, muzeja, kroz intervju itd.

И ове школске године ученици 2.ц разреда имали су пројекат из природе и друштва. Сваки ученик требао је да одабере омиљену биљку и представи је на плакату. Ученици су сами тражили информације из: књига, енциклопедија, часописа, интернета, музеја, кроз интервју итд.

Na plakatu su opisali biljku, naveli njene specifičnosti i karakteristike kao i zanimljivosti koje su pronašli.Pojedini učenici, na kraju svog izlaganja, počastili su svoje prijatelje. Učenici su probali kruh od pšeničnog brašna, sјemenke suncokreta, grožđe, bombone od kupina… Osim što smo puno toga saznali i zasladili se, učenici su dobili male Lavandine i jastučiće punjene lavandom.

На плакату су описали биљку, навели њене специфичности и карактеристике као и занимљивости које су пронашли.Поједини ученици су на крају свог излагања почастили своје другаре. Ученици су пробали хлеб од пшеничног брашна, семенке сунцокрета, грожђе, бомбоне од купина… Осим што смо пуно тога сазнали и засладили се, ученици су добили мале Лавандине и јастучиће пуњене лавандом.

Tekst i slike: Dubravka Ponjević

Текст и слике: Дубравка Поњевић