POSJETA EKO GOSPODARSTVU "ORLOV PUT" U BILJU
Autor: Ružica Sabo, 9. 6. 2017.

Učenici 1.a, 2.a i 2.b razreda su 7. lipnja 2017., u organizaciji Turističke agencije Robertline iz Bilja, išli na poludnevni izlet u Bilje i posjetili eko gospodarstvo Orlov put.

Ljubazni domaćini su ih srdačno dočekali i smjestili u prostor eko kuće. Nakon pozdravnog razgovora domaćin ih je proveo kroz eko kuću koju su gradili punih 8 godina. Vrlo zanimljivo opisivao je na koji način i kojim materijalima je građena eko kuća.

Slijedilo je ono što je učenicima bilo najzanimljivije, obilazak staje gdje su smještene životinje: guske, zečevi, kokoške, ovce i naravno koze, koje su i bile glavni "glumci" naše radionice "Od koze do sira".

Vrlo zanimljivo je bilo kada im je gospođa Milka pomoću svojih tajnih sastojaka kuhala kozje mlijeko i napravila izvrstan sir koji su učenici poslije mogli i degustirati.

Ipak je najzanimljivija bila Olimpijada starih športova koju je organizirao predstavnik Udruge starih športova Bilje. Učenici su se natjecali u bacanju potkove, skakanju u vrećama i potezanju užeta.

Na gospodarstvu je bio organiziran i pravi eko ručak.

Poslije objeda slijedio je obilazak eko gospodarstva, momčadske i štafetne igre, te krenuli put Vukovara u poslijepodnevnim satima. Na putu doma učenici su se malo zadržali i zabavili na dječjem igralištu kod Zoološkog vrta u Osijeku.

Organizacija izleta koji je bio edukativan i zabavan, bila je vrlo uspješna, a učenici su se vratili doma oduševljeni.

Učiteljice: Jasna Panza, Ružica Sabo i Gordana Lavrnić

Razredi: 1.a, 2.a i 2.b