Alkarski dan
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 26. 4. 2017.

Učenici predmetne nastave od 5. do 8. razreda obilježili su Alkarski dan.

Uz pregršt zanimljivih radionica i plakata, naučili smo zašto je važna bitka za Sinj koja se zbila 1715. godine. Svakako sm,o shvatili da je Vukovaru ukazana velika čast u održavanju Alke jer se to u 302 godine održavanja alke, dogodilo tek četiri puta.

Stoga, učenici su svoje znanje mogli produbiti na radionicama poput Sudnice Alkaru koji je temeljen na djelu Dinka Šimunovića Alkar i to na engleskom jeziku, mogli su izraditi strip pomoću web programa uz pomoć učiteljica informatike, izraditi plakat o Sinjskoj Gospi iz vjeronauka ili usporediti vukovarske i sinjske simbole na radionici iz geografije, vratiti se u prošlost na dramsko-scenskoj radionici i uprizoriti cijeli događaj, a posebno zanimljiva bila je radionica na kojoj su učiteljice engleskog i njemačkog jezika ispekle i predstavile sinjsku pogaču.

Uživali smo i naučili nešto novo.