PLANETA ZEMLJA NAM JE PRIJATELJ
Autor: Maja Stjepanović, 27. 4. 2017.

Danas smo u školskoj knjižnici imali promociju slikovnice Vilenjakov potok autora Slavena Kusture te smo razgovarali o ekologiji, prijateljstvu i zajedništvu.

Ugostili smo nesvakidašnjeg književnika koji svojim pisanjem ukazuje na bitne ekološke promjene u današnjici te uživali u veselom druženju uz crtanje i čitanje.Učenici 4.c i 4.d razreda su kao pravi svemirski putnici uočavali što se događa na našoj planeti, osudili brojna zagađivanja prirode i davali prijedloge kako smanjiti ili spriječiti ista.

Naš prijatelj književnik predstavio nam je svoju slikovnicu koja zorno vodi kroz zagađene šume, potok...Čitao nam je pojedine dijelove te smo skupa razgovarali o očuvanju i zaštiti prirode kojoj prijete brojni zagađivači.

Upoznali smo zanimljivog književnog lika, dječaka Juru, koji prolazi brojne avanture sa svojim psom Rokijem i vilenjakom Nalinom.Bilo je ugodno čuti kako postoji svijet u kojemu se svi slažu, razumiju jedni druge, svijet u kojemu nema bolesti, zla, nesretnih duša...Učenici su s autorom razgovarali o životinjama, njihovom načinu života i staništima koja su ugrožena.

U opuštenoj atmosferi nastali su prekrasni učenički radovi koji prikazuje samo neke od spomenutih životinja u slikovnici.

Slikovnicu Vilenjakov potok možete podići u knjižnici i pročitati do kraja te otkriti što se dogodilo s neobičnom družinom.

Jedni smo drugima obećali ponovni susret. smiley p.s. Zahvaljujemo Slavenu na darovanim straničnicima.

Zanimljivost za kraj- jeste li znali?

Udaljenost između Zemlje i Neptuna iskazana u godinamacool.