Mjesec hrvatske knjige
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 25. 10. 2016.

"Soba bez knjiga je kao čovjek bez duše."

Ciceron

Knjiga stvara smisao, smisao stvara život, oplemenjuje ga. Sličnim su slijedom i naši učenici poželjeli oplemeniti svoj školski dan. U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige naši su petaši, sedmaši i osmaši posjetili Gradsku knjižnicu Vukovar – ogranak Borovo naselje.

Ondje nas je ugostila i kroz svijet knjiga provela gđa Vlatka Sabo Szurma pojašnjavajući učenicima što je to moderna knjižnica, koje su njezine osobitosti; kako računalnim a kako kataloškim pretraživanjem pronaći određeni naslov.

Sedmaši su proučavali časopise i knjige, katalogizirali naslove, tragali za enciklopedijama i leksikonima….

Posebice je bilo zanimljivo osmašima koji su doslovno kročili kroz znanje hodajući između polica i prepunih knjiga u potrazi za Einsteinom, umjetnom inteligencijom, Krležom i Hrvatskom… Bila je to vrlo zanimljiva potraga…

Učenici petog razreda pobliže su se upoznali s medijima kao prijenosnicima poruke te poslušali predavanje o povijesti Borova: Putovanje dugo 85 godine i pogledali izložbu Bata – Borovo : 1931. – 2016. uspomene na sport, koja traje  do 15. studenog 2016. godine. Učenici 7.a i 5.a razreda naše škole prisustvovali su predavanju te smo se upoznali i s povijesti svoje škole. Osobito zanimljiva bila je i izložba tijekom koje su se učenici upoznali s originalnim peharima i medaljama raznih sportskih klubova.