VALENTINOVO
Autor: Ružica Sabo, 12. 2. 2016.

„Uvijek netko nekoga voli“ – tako je to u cijelome svijetu, pa i u našoj školi učenici nisu mogli dočekati 14. veljače, Blagdan sv. Valentina, nego već danima prije toga slali jedni drugima poruke s crtežima, lijepim željama i izjavama ljubavi.

Valentinovo – Dan zaljubljenih ili Dan sv. Valentina potječe još iz staroga Rima i posvećen je izražavanju ljubavi voljenoj osobi ili dragom prijatelju, djetetu ili majci. To je i dan darivanja voljenoj osobi. Za to nam ne treba puno novaca, jer je i mali znak pažnje i lijepa riječ dovoljna da voljena  osoba zna kako na svijetu postoji netko tko je voli. Lijepo je voljeti, ali još je ljepše biti voljen.

Koliko netko nekoga voli pokazali su učenici ne samo pisanjem pisama, izradom čestitki, nego i vrlo kreativnim i originalnim darovima.

SRETNO VAM VALENTINOVO!