VESELO U DOMU ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE U VUKOVARU
Autor: Sanela Kralj, 26. 5. 2015.

Veselo je počelo putovanjem vlakićem do Doma za starije i nemoćne osobe u Vukovaru, u srijedu 13. svibnja 2015. u povodu Majčinog dana i Međunarodnog dana obitelji.  Učenici četvrtih i petih razreda Osnovne škole Siniše Glavaševića, Vukovar već tradicionalno, osmu godinu za redom, posjetili su sa svojim učiteljicama Ružicom Sabo, Gordanom Lavrnić i vjeroučiteljicom Zdenkom Kruljac Dom kako bi djeca već od najranije dobi razvijala ljubav i brigu prema starijim osobama. Korisnici se vesele ovim posjetima, vole se družiti, razgovarati s djecom i prisjećati se svoga djetinjstva i mladosti.

Ravnateljica Doma, gospođa Željka Rajković toplo je pozdravila publiku, izvođače i goste. U ime Grada Vukovara nazočne je pozdravila i Ana Živanović, pročelnica za društvene djelatnosti, koja je istakla važnost brige o starijim osobama i pohvalila trud učenika i njihovih učiteljica koji su korisnicima uljepšali svakodnevnicu.

Svake godine različitim programom posvete pažnju važnosti obitelji na kojoj se gradi budućnost, jer je obitelj važan faktor  u svakom društvu. Obitelj je temelj društva. Jako je važno osvijestiti koliko je obitelj važna, koliko su nam važni roditelji, braća, sestre, bake i djedovi.

Đaci veseljaci počeli su svoj program „Veselom pjesmom“, a potom različitim pjesmama, recitacijama o majkama, Zemlji, moru, ali i modernim i tradicijskom plesovima koje su vrijedno uvježbavali sa svojim učiteljicama.

Pokazali su kako je međusobno dijeljenje sreće najbolji način zbližavanja, zajedništva i tolerancije osobina koju djeca najbolje uče u svojoj obitelji, ali i u školi. Tako su osim programa s velikom ljubavi i strpljenjem  sami izradili i prigodne poklone za korisnike i djelatnike Doma, medaljone  na kojima se ističe lik Vučedolske golubice. Darove su podijelili korisnicima u publici, ali su posjetili i one nepokretne koji nisu mogli pogledati priredbu, te i njih darivali svojim uradcima.

Uz pozdrave i uzvike „Opet ćemo doći, čekajte nas!“, veselo društvo vlakićem  se zadovoljno vratilo u svoju školu.

UČITELJICA: Ružica Sabo