NA BAZENIMA U OSIJEKU
Autor: Maja Stjepanović, 12. 5. 2015.

Učenici trećih razreda naše škole krenuli su od ponedjeljka (11. svibnja) u školu plivanja.

Škola plivanja održavala se na Gradskim bazenima u Osijeku. Prijevoz je bio autobusom. Na bazenima nas je dočekao naš trener. Prvo smo bili u svlačionicama na presvlačenju, a poslije toga je uslijedila prozivka trenera. Imali smo dvije trenerice i trenera.

Prvog dana smo učili držanje daha pod vodom, zvijezdu i klizanje. Drugog dana smo ponovili sve što smo naučili prethodnoga dana. Trener nas je propitivao tablicu množenja. Trudili smo se biti što bolji i hrabriji. Trebalo je hrabrosti za skok u bazen i klizanje na dasci. Trećeg dana smo s trenerima radili vir, plutanje na leđima, klizanje uz rad nogu i spuštanje niz tobogan. Srce mi je jako udaralo kada sam se prvi put spustila niz tobogan. Kasnije je sve bilo mnogo lakše!

Četvrtog dana smo prvo bili u malom bazenu i ponovili vještine plivanja kojima su nas naučili. Otišli smo plivati i skakati u olimpijski bazen. Bili smo jako ponosni! Kasnije smo se otišli spuštati niz tobogan. Tako je završio naš četvrti dan škole plivanja.

Bili smo sretni i zadovoljni. Osmijeh je krasio svako dječje lice. Sve pohvale trenerima i najboljim učiteljicama koje nas ni jednog trenutka nisu ostavile same!

Svi smo uspješno položili održanu školu i dobili diplome plivača ili plivača početnika.

ALEKSANDRA MAKEVIĆ, 3.c